Ya ALLAH

Anasayfa Kimler Online Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Geri git   İBADET REHBERİ FORUM > --=Genel Dini Bölüm=-- > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Genel Konuların Bulunduğu Bölüm.

Seçenekler
Alt 11-04-2013, 16:45
HİCRET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
HİCRET HİCRET isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Gelişmiş Üye

Post Bu Ülkenin Okulları

Bu ülkenin okullarında çok şey öğrendim. Eklembacaklıları bile! Felsefe'nin kanunları için kaç gecemi feda ettim. Ve kilolarca kitabın seneler süren hamallığı... Hesapta eğittiler bizi ama eğemediler. Yalanı öğrettiler. Budizm dinlerini öğrettiler. Takva'ya giden yolar yerine Nirvanaya çıkan yolları anlattılar. Varlığımı hep birinin varlığına armağan ettiler. Kul'a kul olmam için ne gerekiyorsa yaptılar. HAYY ve KAYYUM olan Rab'den hiç bahsetmediler. Nefes alıp verdikçe Allah'a borçlandığımı öğretmediler. Fiziğin, kimyanın, biyolojinin Kudret-i Mutlak olan Allah'ın esma-i ilahiyesinden birer tecelli olduğunu anlatmadılar. Cenneti hep dünyada vaad ettiler. Ebedi mutluluğun ölümden geçtiğini, ölümsüz cennetin olamayacağını öğretmediler. Dünyanın bir imtihan yeri olduğunu ne ekersem onu biçeceğimi öğretmediler. '' Kalbin Temiz Olsun '' dediler fakat Kalp temizliğinin Allah'a kul olmakla olabileceğini anlatmadılar. Yıllar geçti, çok şeyin hesabını yaptım inceden inceye. Sonra bir aydınlık buldum. 1400 yıl öncesinde en dehliz karanlıkları bile Nur'a boyayan bir Sevgili buldum. Birden bir cesaret indi yüreğime. Ve sonra !!! Ya ALLAH, BİSMİLLAH, O'nun sevdasına tutunup çıktım meydana. O'nu tanıdıkça anladım ki Biz yıllardır hep galip başlamışız mücadeleye de sonradan zorla mağlup edilmişiz.. O'nu okudukça, anladıkça, tanıdıkça öğretilenlerin ne kadar sahtekar ve yanlış olduğunu anladım ve öğrendim.

O'nu öğretmediler Azizim ! İnsanların Efendisinden, Alemlere Rahmet olandan bahsetmediler bu ülkenin okullarında... Ama öğrendim.. Geç de olsa az da olsa öğrendim. Şimdi O'ndan tek şey istiyorum '' Şefaat Ya Resullah Şefaat Ya HabibAllah ''

Selam ve Dua ile

Yolcular Gitmese de Yollar Gider Allah'a
Alt 11-20-2013, 19:53
kutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
kutlu kutlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Girişimci Üye

Unhappy

Recep abi söylediklerinin hepsi çok doğru.
bunca yıl çok zaman kaybettik.sonumuz hayrlsun.
teşekkürler.abi
Alt 11-22-2013, 14:35
HİCRET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
HİCRET HİCRET isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Gelişmiş Üye

Allah razı olsun kardeşim. Akıbetimizin hayrolmasını istiyorsak Hakk'a tabi, hayrada talip olmamız lazım. Unutmayalım ! Bizlerin hep '' hakkımızda hayırlısı '' diye dua ettiğimiz ve talep ettiğimiz şeyler Kudret-i Mutlak olan Allah'ın bizlerden istedikleridir...

SelAm ve Dua ile

Yolcular Gitmese de Yollar Gider Allah'a

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)