Ya ALLAH

Anasayfa Kimler Online Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Geri git   İBADET REHBERİ FORUM > --=Soru Tartışma ve Anket PlatFormu=-- > İslami Sorularınız!! Sorularla Cevaplar!

İslami Sorularınız!! Sorularla Cevaplar! Dini Konular Hakkındaki Sorularınız Burda..

Seçenekler
Alt 12-25-2013, 14:46
papatya85 papatya85 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Standart İstihare! Lütfen bilenler Allah rizasi icin yaklassin.

Selamunaleykum,

size bir sorum var. Ne yapacagimi sasirdim, istihareyle ilgilenenler ve istihareyle gercek anlamda tecrube sahibi olanlar yaklassin ve yorum yazsinlar lütfen. Bu konuda bir uzmana danismadim henüz ama bu forumda da dogru cevaplar alabilecegimi ümit ediyorum.

Ben bir gönül isi icin (kendim icin) istihare namazini kilip, duasini ettim, yattim ve ilk gecede gördügüm krem yazlik elbise. Elbisemin sadece üst kisminda kücücük kirmizi güller var alt kismi komple krem. Böyle rüzgar esiyor ne güzel.. sonra gecenin ortasinda uyandim ve kendime dedim "yok ya sen beyaz görmek istedigin icin krem görmüssündür" dedim. Sonra ardindan yine yattim ve yine rüya gördüm. Bir tepsinin icinde beyaz pasta gördüm. Pastanin keki bile yoktu üzerinde sadece cok kalin bembeyaz krem santi vardi krema olarak cok lezzetli görünoyordu. Ayrica üzerinde kokos parcaciklari vardi, ve o kadar parliyordu ki pastanin üzeri cok güzel görünüyordu. Sonra catali alip kenarindan batirip pastadan yedim. Ama pastanin siyah tepsisi varmidi bilmiyorum, hairlamiyorum.

Bunlarla da kalmadim annemi istihareye yatirdim ayni sebep icin. Masanin üstünde yesil biber görmüs, yemyesil, parlayan uzun sivri biberler. Annem de demis "bu biberler aciya benziyor". Sonra anneme de cevap gelmis "yok bunlar aci degil yaniliyorsun" diye. Annemin sag kolunun altinda ispanak kavanozu varmis yemyesil. Digeri bir tane ispanak kavanozu daha varmis ama annemin önündeymis ama o ispanagin rengide yesilmis fakat az biraz soluk yesil imis.

Bilenler varsa lütfen yorumlasin. Bu durumda Allah bana ne göstermis oluyor, bana ne mesaji veriyor, cok bilmek istiyorum. Allah rizasi icin.. lütfen arkadaslar.. Tesekkürler.
Alt 12-26-2013, 00:19
TÜRKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
TÜRKER TÜRKER isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Forum Yönetim

Arrow Aleyküm Selam..

Ve Aleyküm Selam,

Değerli kardeşim duanızı yapmışsınız istişarenizide bir nebze sağlamışsınız hakkın katında rüyanız hayra vesile olsun, rüyanızı bir nebze tamamlamışsınız ancak tabirini haktan ve ilim sahiplerinden gayri kimse bilemez..

Bizim size rüyanız hakkında katkımız bu rüyayı hayra yönelik düşünmeli ve durmada hayrı isteyerek imanı imanın güzellikleri yolunda yer alarak istemeli, rüyanızı duanız ile besler iseniz hakkınızda muhakkak ALLAH ın izni ile hayır vesile olacaktır..

Rahman ve Rahim olan ALLAH c.c hakkınızda hayırlısını nasip eylesin..
Selametle..

Forum Kuralları - Forum İlkeleri

Ey nefsim! Deme "Zaman değişmiş, asır başkalaşmış,herkes dünyaya dalmış,hayata perestiş eder, derd-i maişetle sarhoştur." Çünkü ölüm değişmiyor..

Hem deme : "Ben de herkes gibiyim" Çünkü herkes sana kabir kapısına kadar arkadaşlık eder.
Herkesle musibette beraber olmak demek olan teselli ise, kabrin öbür tarafında pek esassızdır...
Alt 12-26-2013, 01:40
Yağmur
Guest

İstiharede esas almamız gereken rüyadan çok,niyet ettiğiniz şeyin kalbimize yaklaşıp yaklaşmadığı belki..çünkü rüyalar çok ta muteber değil,çok kafa karıştırıcı..İstihare duasını ettikten ve şartları yerine getirdikten sonra kalbimizin neye ısındığı önemli..Vereceğiniz karar hakkınızda hayırlı olsun..Gönül işlerinde hayır ve mutluluk aynı çizgide gitmez bazen, Allah her ikisini de nasip etsin size inşaallah..
Alt 12-26-2013, 11:20
papatya85 papatya85 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Tesekkür ederim, Allah razi olsun cevaplar icin..

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)