Ya ALLAH

Anasayfa Kimler Online Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Geri git   İBADET REHBERİ FORUM > --=Genel Dini Bölüm=-- > Başörtüsü

Başörtüsü Baş Örtüsü Tesettür Genel Bilgilendirme Konuları..

Seçenekler
Alt 02-10-2008, 20:16
HİCRET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
HİCRET HİCRET isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Gelişmiş Üye

Post Müslüman Geçinen Erkek Bacina Sahip çik

S.A arkadaslar sizlere bir imamhatipli kardeşimizin basından gecen bır olayı aktarmak ıstıyorumm

ben bir imamhatipliyim.
2. sınıfa gidiyorum.Size anlatacagım olay MİLLİ GÜVENLİK VAKASI.

Ögretmenler tüm sınıflarda şöyle uyarılar yapıyor; Milli güvenlik derslerine girin. Yoksa tüm derslerde saçlarımızı açmak zorunda kalırız.
Ve tüm okulda onların dediklerini yapıyor. yani derslere giriyorlar. Ve şuan derse girmeyen 10 kişi var. İmamhatip ruhunun öldüğünü düşünüyorum. sadece 10 kişi var bu mücadeleyi veren.
Şu olay benim canımı sıkıyor; kız kardeşlerimiz bu sorunun sadece kendilerine ait olduğunu düşünüyorlar. ve bi nevi haklılarda. çünkü okulumuzdaki hiçbi erkek onların derdi ile dertlenmiyor. Ama onlara diyorum ki; suç sizin değil. erkek geçinenlerin sizin saçınızın açılmasına müsade etmesiyle suç onlarındır.
okulda çeşitli konuşmalar, çeşitli kağıtlar dagıtarak kendime destek bulmak istiyorum. çünkü tek başıma bişey yapamıyorum. biraz destek bulursam yapacagım şey; birkaç istişare sonucu bi çözüm aramak. ama hiçbi erkek benimle yer almıyor. 9 bacı ve 1 ben. toplam 10 kişiyiz.

Artık herşeye razıyım. Gerekirse okuldan atılmaya ve gerekirsede okulumuzu kapatsınlar. Dinim için bedel öderim ama taviz vermem. Ben bacımın saçının açılmasına müsade etmek istemiyorum. yaw artık inceldigi yerden kopsun. ne oluyosa olsun. ben razıyım yaw. nemi istikbalim gitsin ama bacımın saçı açılmasın. hiç degilse bizden sonraki kızlarımızın saçı açılmasın.

artık bişeyler yapıp dur demenin zamanının geldigini düşünüyorum. Ama işte destek yok. Kendimi bu davada yalnız hissetmem zoruma gidiyor. tabi tek kaldıgımı söylerken okulumu söylüyorum. gelecegin imamlarını, alimlerini çıkaracak okulumu. Yani imamhatipi. ve dışa açılmaya karar verdim. Madem ki okulda kimse benim gibi düşünmüyor. Birde dışarıyı gözlemek istedim.

Başörtü Sancağındır Bırakma Bacı!!!!
Müslüman geçinen erkek bacına sahip çık!!!

Yolcular Gitmese de Yollar Gider Allah'a
Alt 02-11-2008, 00:10
suskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
suskun suskun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kardeşim hiçte yanlız degilsin ben elimden geleni yapmaya hazırım artık 10 değil 11 kişisinizz
Alt 07-29-2008, 00:27
GüleSevdam GüleSevdam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

bu durum bildiğim kadarıyla okul müdürünü yakından ilgilendiriyor.. okuldan normal bi öğretmenımız milli guvenliğe müdürün rızası ile girebiliyor bafra imam hatip vs gibi... fakat bazı okul müdürleri sebebi herneyse okula asker alıp kardeşlerimizin başını açtrıyor..bu durumu bende yaşadım 10,sınıftayken.ve kesinlikle helal etmiyoruz hakkımızı.. derslere girmediğimiz zamanda müdürümüzden bir ton hakaret işitirdik.. bize verdiği akıl milli guvenlık derslerinde dini savunmak adına hiçbirşey demememizdi.bize bunu öğüt verdi.yoksa her ders başımızı açmak zorunda kalırmışız.ama Allah a şükür GEREKTİGİNDE KARŞIMIZDA KİM OLURSA OLSUN DİNİMİZİ SAVUNDUK,DİSİPLİNLİKTE OLDUK...

İMAM HATİPLİLİK BİR SEVDADIR ! YÜREK İSTİYOR GERÇEKTEN...YILDIRAMAZLAR BİZİ..

ALLAHUEKBER !!
Alt 07-29-2008, 14:54
Gelişmiş Üye

dediklerine sonuna kadar katılıyorum kardeşim bu dava dan dönmek yok

Alt 07-29-2008, 15:20
Hattab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hattab Hattab isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Girişimci Üye

Yüce ALLAH ßizLerLe Sonuna Kadar Din İçin, İsLam İçin...!!!
Alt 08-15-2008, 22:47
Casper Casper isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

düşüncende haklısın fakat bu iş böyle çözülmez abi.hayırlısı ne ise o olsun dileğim fakat büyük mekanların küçük kahramanlarına yer yoktur bu ülkede.Allah,bu ülkeyi bu hale getirenleri ıslah etsin.imamhatip lisesi öğrencisi ablalarımı o hale düşürenlerin kalbini doğruya çevirsin.ama abi sna bi kardeş tavsiyesi, okul hayatının bitmesine yahut sicilinin kirletilmesine-uzaklaştırma cazesı hede hödö-sakın izin verme.oku ve büyük makam sahibi ol,gücün kuvvetin olsun ve o zaman bu vatan içn iyi birşeyler yapmaya,imamhatipli gençlerimizi, oğlunun mezuniyetine giremeyen ünv. kapısındaki türbanlı annelerimiz için birşeyler yapmaya Allah'ın izniyle çalışırsın.elbette şu an yapabileceğin/bilecek şeyler de var ama öğrenci dosyana fiş geçmesin dikkat et.
Alt 12-21-2008, 00:00
SERİFE SERİFE isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

kardeşim bende sizin yanınızdayım alllah (cc)herkesi ıslah etsin. bırgün bırılerı sesimizi duyar insallah
Alt 12-21-2008, 19:03
Gelişmiş Üye

haklısın kardeş bu dava ne yazık ki bağırarak çağırarak haykırarak çözülmüyor birileri sesimizi duymamak için ellerinden geleni yapıyor ama RABBİM bizimle beraber o kulunu asla yalnız bırakmaz bizler mücadeleye devam deyip yolumuza devam edeceğiz eminim ki çekeceğimiz her sıkıntı bizlere bir hediye olarak geri dönecektirr RABBİM YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN selam ve dua ile

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler