Ya ALLAH

Anasayfa Kimler Online Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Geri git   İBADET REHBERİ FORUM > --=FORUM YÖNETİMİ DUYURULAR=-- > Forum İçin Öneri,İstek,Soru ve Sorunlar

Forum İçin Öneri,İstek,Soru ve Sorunlar Öneri,İstek,Soru ve Sorunlarınız!!..

Seçenekler
Alt 10-26-2010, 15:06
samet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
samet samet isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Gelişmiş Üye

Exclamation Sizden bir isteğim olucak!!!

Sizden bir konu hakında görüşlerinizi almak istiyorum lisede münazara yapılacak ve bende bu münazara katılacam işte konu:İnsanın yaşamını sürdürmesi için para mı yoksa eğitim mi önemlidir? Benim savunacağım konu eğitim sizinde bu konu hakkında düşüncelerinizi bekliyorum.Hazırlanmak için bir haftalık bir sürem var herkesin düşüncelerini paylaşmasını isterim...
Alt 10-26-2010, 20:10
Yağmur
Guest

Yanlış taraftasın Samet,para olmadan eğitimde,yaşamda olmaz Türkiye'de.Oldukça hastayım ama yinede tezini savunabilmen için birşeyler düşüneceğim.Bulabilirsem yazarım,yardımcı olmak isterim.

Konu Yağmur tarafından (10-30-2010 Saat 03:02 ) değiştirilmiştir..
Alt 10-26-2010, 21:12
CUMHUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
CUMHUR CUMHUR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Özel Üye

Bence...
Acaba eğitimin olmadığı yerde para huzuru mutluluğu getirebilirmi?Yada çok para sahibi kişi aynı zamanda hayattan da bir o kadar zevk alır ve mutlu olabilirmi.
Bence eğitim parayı da getirir,para ile beraber huzur ve mutluluğuda.Eğitim içinde para gerekli denilmiş,zor şartlar altında yetişip de şu an çok iyi durumda olan bir çok örnek var .herşeyden önce en iyi yatırım insana yapılan eğitimdir.bitmeyecek bir servettir ,sonsuzdur .iyi bir eğitim kişiyi üst bir konuma getirir ve aklına hayaline gelemiyecek kapıları ard arda açar.kendi oğlumdan örnek vereyim elektrik ve elektronik mühendisi ,eğitimi sayesinde daha 26 yaşında gitmediği avrupa ülkesi kalmadı..bizdeki imkanlarla asla ve asla oraları göremezdi..bilmem bir fikir verbildim mi...kardeşim samet sana başarılar dilerim....selamün aleyküm..
Alt 10-27-2010, 12:48
Yağmur
Guest

Eğitim derken neyi kastetiğimizde önemli aslında,okulla sınırlamamak lazım,bir insan küçük yaşta çırak olarak girdiği bir işten de para kazanıp geçimini sağlayabilir bu da eğitime girer.Yani para kazanabilmek yada bu kazancın devamını getirebilmek için mutlaka eğitim gerek.Lotodan veye piyangodan para kazanan bir sürü insan var fakat görüyoruz ki bu para onlar için bir hezimet oluyor,ne şekilde kullanacaklarını,nasıl harcayacaklarını bilmediklerinden onlara mutluluk değil hayal kırıklığı getiriyor.Sonuç olarak birinde para varsa,bunu doğru kullanabilmesi için eğitimli olmasıda gerekir,ama para yok eğitim varsa parayıda bir şekilde kazanır.
Yinede eğitimin paralı olduğu bir ülkede yaşıyoruz,paranın desteği olmadan biryerlere gelmemiz çok zor.Şimdilik bu kadar Samet,sen de görüşlerini yaz tartışalım daha faydalı olur.
Alt 10-30-2010, 10:47
samet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
samet samet isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Gelişmiş Üye

Düşünceleriniz için teşekürler...Münazarada sizinde düşüncelerinizden yararlanacağımdan emin olabilirsiniz. Bende şu şekilde düşünüyorum ;
İnsanların çoğuna para mı eğitim mi daha önemli diye sorduğumuzda çoğu kişi para der.Fakat mantıklı düşünecek olursak tabiki eğitim önce gelir, eğitim olursa parada her zaman olur zaten.Eğitimsiz insanlar parayı nasıl kullanacaklarını bilmezler, bence herşeyin başı eğitimli olmaktan geçer.Çoğu kişi der ki paran varsa eğitimi her zaman alırsın ; peki eğitim önemli deiğilse para önemliyse niçin eğitim almak için para harçıyorsunursunuz?

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)