Ya ALLAH

Anasayfa Kimler Online Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Geri git   İBADET REHBERİ FORUM > --=Hz. MUHAMMED MUSTAFA (s.a.v)=-- > Hadis ve Sünnet Bahçesi

Hadis ve Sünnet Bahçesi Hadis ve Sünnet Bölümü..

Seçenekler
Alt 04-17-2010, 21:59
CUMHUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
CUMHUR CUMHUR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Özel Üye

Standart salat-ü selam

Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
(Vefatımdan sonra kim bana salat-ü selâm gönderirse Ceb*rail aleyhisselâm bana der ki:
— Ya Resulallah ümmetinden falan kimsenin sana selâmı var
Cevap olarak derim ki:
— Benden de ona selâm olsun. Allahü teâlânın rahmet ve bereketi onun üzerine olsun.)
Hazreti Ömer buyurdu:
(Dua sema ile yer arasında tutulur. T...a ki Peygamberimize salavat getirinceye kadar duası yukarı çıkmaz.)

Hadis-i şeriflerde buyruldu ki:
(Her kim günde yüz defa salavât-ı şerife okursa kıyamet gününde güneşin sıcaklığından kurtulup arşın gölgesi altında benimle beraberdir. Ve her kim benim için bir salavat-ı şerife getirirse rahmet melekleri onun günahlarının afvedilmesi için dua ve istiğfar ederler.)

(Yanında ismim anılıp da üzerime salavât-ı şerife getirmeyenlere yazıklar olsun. Bir de Ramazan-ı şerife kavuşup onu razı etmeyen ve ana babasının birine veya ikisine kavuşup da onların rızalarını almayanlara da yazıklar
olsun.)

(Bana salavat okumayan Cennetin yolunu bulamaz.)

(Bana salavat okuyun. Çünkü salavat günahlar için mağfirettir.)
(Bir kimse bana bir salavat okursa Allahü teâlâ ona on rahmet verir on hatasını affeder.)
(Sizin en iyiniz bana en çok salavat getireninizdir.)
(Bir kimse yazdığı bir şeyde bana da salavat yazarsa benim ismim o kitapta kaldığı müddetçe melekler onun için istiğfar ederler.)
(Cum'a günleri bana çok salavat getirin.)

(Bir kimse bana salat ve selâm getirdiği zaman Allahü teâlâ ruhumu iade eder ve ben Onun selâmını alırım.)
(Yeryüzünde seyahat eden melekler ümmetimin selâmını bana tebliğ ederler.)

Süfyan-ı Sevri hazretleri anlatır:
Kâbeyi tavaf ediyordum. Bir kimseyi gördüm her adımda salavat okuyordu.
Ona dedim ki:
— Sen tesbihi ve tehlili bırakıp hep salavat okuyorsun. Her yerde okunacak dua var. Neden hep salavat okuyorsun?
— O kimse bana dedi ki:
— Allah seni mağfiret etsin sen kimsin ki?
— Ben Süfyan-ı Sevriyim. .
— O... meşhur birisisin. Tanınmayan birisi olsaydın halimi sana anlatmazdım. Fakat sen âlim bir kimse olduğun için anlat*makta faide olabilir.
— Anlat bakalım!
— Babamla Beytullaha hacı olmak üzere yola çıkmıştık. Yolda babam hastalandı. Onu tedavi etmek için epey uğraştım. Meşgul olurken babam vefat etti. Baktım ölünce yüzü karardı. Yüzünü kapattım. Yanında uyuya kalmışım.
Rü'yâmda öyle bir kimse gördüm ki dünyada ondan daha güzel yüzlüsünü görmemiştim. Çok güzel kokuyordu. Babamın yanına geldi. Yüzündeki örtüyü kaldırdı. Elini babamın yüzüne sürdü. Babamın siyah yüzü nurlandı bembeyaz oldu. Bu güzel yüzlü kimseye dedim ki:
— Ey mübarek insan sen kimsin? Bu garip yerde babamın imdadına yetiştin?
O kimse şöyle dedi:
— Beni tanımadın mı? Ben Allahü teâlânın Resulüyüm. Kur' ân-ı Kerîm bana nazil oldu. Baban ömrünü boşa harcadı. Fakat bana çok salavat okurdu vefatından sonra benden yardım istedi. Ben ise çok salavat okuyanların yardımcısıyım.
Uyanınca babamın yüzü rü'yâda gördüğüm gibi bembe*yaz olmuştu. İşte bu yüzden her yerde Peygamberimize salavat okuyorum.
ALINTI..
Alt 01-31-2018, 15:06
SaRey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
SaRey SaRey isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Allah razı olsun.

Allahumme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammed

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler