Ya ALLAH

Anasayfa Kimler Online Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Geri git   İBADET REHBERİ FORUM > --=KUR'AN-I KERİM=-- > Kur'an-ı Kerim

Kur'an-ı Kerim Kur'an-ı Kerim Hakkında Genel..

Seçenekler
Alt 03-27-2008, 14:27
CUMHUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
CUMHUR CUMHUR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Özel Üye

Standart Kur-an Dan Cevap

KUR'AN'DAN YAHUDI VE HRISTIYANLARA CEVAP

Kuran-i Kerim'de Yahudi ve Hiristiyanlarin bâtil iddialarina çok veciz ve susturucu cevaplar vardir. iste bunlardan bazilari:

Yahudiler cennetin kendilerine has oldugunu iddia ediyorlar. Kur'ân onlara söyle cevap veriyor: " De ki: Ahiret yurdu diger insanlara ait olmayip Allah tarafindan size has kilinmis ise, ölümü isteyiniz. Fakat onlar ellerinin yaptiklarindan dolayi (yani günâhlari sebebiyle) ölümü asla istemeyeceklerdir. Allah zâlimleri bilendir." (Bakara, 94-95)

Gerçekten de peygamber katili olan bu hain millet, bütün milletler içerisinde hayat sevgisi ve ölüm korkusuyla en meshur olanidir.

Yahudi ve Hristiyanlar kendilerini Allah'in seçkin kullari olarak görürler. Kur'ân onlarin bu bâtil iddialarini söyle cevaplandiriyor: " De ki: O halde günâhlarinizdan dolayi Allah size niye azap ediyor?" (Mâide, 18)

Yahudi ve Hiristiyanlar "Hz. Ibrahim bizdendi'' iddiasindalar. Kur'ân onlari söyle susturuyor: "Ey ehl-i kitab! ibrahim hakkinda niçin çekisiyorsunuz? Halbuki hem Tevrat, hem Incil ondan sonra indi. Aklinizi kullanmiyor musu- nuz?" (Âli imrân, 65).

Hiristiyanlar, Hz. Isa'nin babasiz dünyaya gönderilmesini yanlis degerlendirmisler. O'nu ve annesi Meryem'i ilâh kabul etmislerdir. Kur'ân ise meseleyi su sekilde açikliga kavusturuyor: "Allah katinda Isa'nin hali Âdemin hâli gibidir. A1Iah O'nu (Âdem'i) topraktan yaratti. Sonra "OL" dedi ve olu verdi." (Âli imrân 59).

Yâni, Hz. Isa'nin babasiz dünyaya gelmesini anlamak aklin almayacagi birsey degildir. Allah diledigi gibi yaratir. Nitekim ilk insan olan Hz. Âdem'i hem babasiz, hem de annesiz bir sekilde topraktan yaratmis, sonra da "OL" emriyle O'na ruh üflemistir. Annesiz - babasiz yaratilan Hz. Âdem'in ilâh olmasi gerekmedigi gibi, babasiz yaratilan Hz. Isa'nin da iIâh olmasi gerekmez.

Hz. Isa'nin daha dünyaya yeni geldigi sirada bir mucize olarak konusmasi ve ilk cümle olarak "Muhakkak ki ben Allah'in (C.C.) kuluyum" demesi de çok mânidardir. (Meryem, 30) Yâni Hz. Isa ileride kendine ilâh diyecek olan Hiristiyanlari, söyledigi ilk sözlerle reddetmektedir. Evet O hâsâ ibnullah degil Abdullahtir. Yâni, Allah'in oglu degil, Allah'in kuludur.

__________________________________________________ __________________________________________
Kiyâmet günü peygamberleri huzuruna toplandiginda, Allah sorar "Ey Meryemoglu Isâ! Insanlara 'Beni ve annemi Allah'tan baska ilâhlar edinin' diyen sen misin?" Isâ der ki: "Seni her türlü noksandan tenzih ederim. Hak olmayan birseyi ben söyleyemem. Eger söylemissem Sen zâten onu bilirsin. Sen benim gönlümde olani bilirsin: ben ise Senin aciklamadigin seyi bilemem. Muhakkak ki görünmeyenleri ve gizli olan seyleri hakkiyla bilen ancak Sensin. (Maíde- l16)

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)