Ya ALLAH

Anasayfa Kimler Online Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Geri git   İBADET REHBERİ FORUM > --=Soru Tartışma ve Anket PlatFormu=-- > Genel Tartışma Platformu

Genel Tartışma Platformu Tartışmaya Yönelik Konular Değerlendirmeler..

Seçenekler
Alt 07-25-2008, 21:16
CUMHUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
CUMHUR CUMHUR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Özel Üye

Standart Karşindakine Güven Duymak ,inanmak Hakkinda Görüşleriniz Nedir?

Günümüzde birisine inanmak ,güvenmek hayal oldu,bu beni o kadar çok üzüyor ki anlatamam.herkes birbirine ihtimatsızlık,şüphe içinde bakıyor.Birkaç gün önce başımdan geçen olay beni şaşırttı.İternet üzerinden araç almak için baktım bir araçı beğendim ,araçı görmek için sahibiyle buluştuk.Araçın güzel olduğu belli ,tamam dedim sahibi olarakta şahsen sende bana güven verdin dedin araç hakkında senin sözlerin benim için geçerli dedim.Satış yapacak genç biri hayır amca sen bana gene de güvenme araçı göster diyerek üsteliyor.Oğlum dedim insanların birbirine güvenmesi ne zaman suç oldu,sen bu amca benim sözlerime doğru söylediğimi inandı,güvendi deyip gurur duymalısın dedim.Aman amca artık böyle şeyler çok uzaklarda bu piyasalardan epey uzak kalmışsın belli dedi.Ve başından geçen birçok olayı anlattı.Anladım ki kendisine bile güveni kalmamış.Ne oluyor bizlere güven,itimat,inanmak suç olmuş,artık silkinip kendimizi bulmamızın zamanı gelmiş (geçmişdemiyorum)silkinip kendimize gelelim.Genç nesillerimize örnek olalım.sizlerden gençlerimize sahip çıkmamız için elimizden ne geliyorsa büyüğünüz ya da kardeşiniz olarak nasihat ediyorum..ALLAH DOĞRU YOLLARDAN AYIRMASIN...
Alt 07-26-2008, 02:43
Yağmur
Guest

Güven olmazsa dostluk olmaz,akrabalık olmaz,kardeşlik olmaz,eşlik olmaz,birlikteliğin bir anlamı olmaz.Araba satıcısının söylediği gerçek yüzünden hayatın tadı kaçtı,komşuluk kalmadı,boşanmalar arttı.Birine güvenmek hayal kırıklığını ve birçok zararı göze almayı gerektiriyor malesef.Saygılar.
Alt 07-26-2008, 03:53
TÜRKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
TÜRKER TÜRKER isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Forum Yönetim

Post İnanmak Sabır

Sevgili Cumhur

İlk olarak çok güzel bir konuya değinmişsiniz bu nedenle teşekkürler.

Evet güven konusunda toplumumuz içinde çok büyük bir sıkıntı var.Ben bunu şahsi olarak özümüzden ve kendimizden kopmamıza bağlıyorum..
Şahsi olarak bu konularda en çok üzüldüğüm konuların başında paranın ne kadar insanların gözünde değer kazandığı ve onlar için ne kadar çok önem teşkil ettiği..Aslında bizler unuttuk kendi üstümüzdeki değerleri ve nimeti unuttuk bu nedenle güveninde sarsılması çokta normal görünüyor..

Sevgili cumhurun dediği gibi artık kendimize gelmemiz lazım rabbimin izniylede olacaktır inş..

Sevgiler Saygılar.

Forum Kuralları - Forum İlkeleri

Ey nefsim! Deme "Zaman değişmiş, asır başkalaşmış,herkes dünyaya dalmış,hayata perestiş eder, derd-i maişetle sarhoştur." Çünkü ölüm değişmiyor..

Hem deme : "Ben de herkes gibiyim" Çünkü herkes sana kabir kapısına kadar arkadaşlık eder.
Herkesle musibette beraber olmak demek olan teselli ise, kabrin öbür tarafında pek esassızdır...

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler