Ya ALLAH

Anasayfa Kimler Online Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Geri git   İBADET REHBERİ FORUM > --=Soru Tartışma ve Anket PlatFormu=-- > Genel Tartışma Platformu

Genel Tartışma Platformu Tartışmaya Yönelik Konular Değerlendirmeler..

Seçenekler
Alt 10-14-2008, 10:27
CUMHUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
CUMHUR CUMHUR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Özel Üye

Standart ekonomide kriz var mı?

sevgili ibadet rehberi kardeşlerim akşam ki haberlerde sayın başbakanımız şöyle dedi:bakın istanbul araba fuarında milyar değerdeki araçların tüm satıl dı ,krizi biz hafif atlatırız..ya zaten bu araçları satın alanlara kriz vurmuyor ki.olan bizim gibi sade vatandaşa,esnaf kardeşlerimize oluyor....esnaf yok oldu kimsenin haberi yok.oto elektrikçi esnaf arkadaşım var halkın kullandığı araçlarda aküleri bitik ,yeni akü isteyeceklerine beni birkaç ay idare edecek çıkma akü istiyorlar insanların parası yok ayda 30 akü satarken 7-8 adet satıyorum diyor.. kısacası küçük esnaf ,işçi,köylü,emekli perişan,baştakiler birazda bizlen ilgilenin....bizlerin faydalanacağı sağlık vardı,aile hekiminden sevk almadan hastaneler yasak,eczaneden ilaçı almak için devlete katkı payı,kısaca olan bizlere hani nermin kardeşimin yazısında hep kınalı kuzular bizden mi?diyor ya doğru herşey bizler için bu dünyada sürsünler bakalım ahirette tüyü bitmemiş yavruların,kınalı kuzuların ve bizlerin hakkını nasıl ödeyecekler....şimdi sizlere soruyorum ekonomide kriz var mı?hardal tanesinin hesabının sorulacağı ahirette bunları neler bekler? kardeşlerim, yoksa ben mi çok karamsar tablo çizdim? cevaplarınızı bekliyorum.ALLAH'a emanet olun....selamün aleyküm.....
Alt 10-14-2008, 15:15
KTKT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
KTKT KTKT isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ben şuan için çok büyük bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.Hükümetin hatalarıda oluyor evet ama yaptığı çalışmalarda göz ardı edilmemeli diyorum.
Alt 10-16-2008, 01:45
meliha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
meliha meliha isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

s.a cumhur kardes ne yazikki bir hz ömer daha gelmeyecek birakin bu hükümeti kim gelse düzeltemez memleketin kuyusunu kazan kazana rabbimin yardimi olmasa biz coktan bitmistik o mubarek zatlar ve sehitlerimizin yüzü suyu hürmetine ayaktayiz allahin izniylede yikilmayacagiz ben 41 yasindayim türkiyenin ekonomi kirizi olmadigi günü hatirlamiyorum cook seker yag tüpgaz kuyruklarinda bekledim o zamanlar on yaslarinda vardim net hatirliyorum söyle bir bakiyorumda müslüman ülkelerinin hepisi eziliyor peki bunun suclusu gene biz müslümanlar deyilmiz neden birimizin ayagina diken battiginda digerimizin cani yanmiyor duygularimizimi kaybettik sen karamsar deyilsin kardesim sen insanligini yapiyorsun ne olacak halimiz diyosun allah razi olsun görelim mevla neyler neylerse güzel eyler özür dilerim cok uzun oldu dahada yazmak geliyor icimden ama neyse insaallah seni kiracak yada yanlis anlasilacak birsey yazmamisimdir allaha emanet ol rabbim hepimizin yar ve yardimcisi olsun
Alt 10-16-2008, 11:25
CUMHUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
CUMHUR CUMHUR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Özel Üye

ve aleyküm selam nermin kardeşim,yazdığın cevap için teşekkürler bugüne kadar böyle geldi böyle gitmesin kuyruklar kalksın,işsizlik sorunları düzelsin ...vesaire bunlar için hükümenleri seçmedik mi ?hani hepsi aynı hiçbirini ayırmıyorum zaten onları ayırmak zor.al birini,vur birine sıkıntı yoktur diyenlerin bizlerle işleri yok ,çünkü gözleri kapalı ve tuzlarıda oldukça kuru sıkıntı çekmeyenler...ALLAH'a emanet olun....sağlıcakla....
*

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler