Ya ALLAH

Anasayfa Kimler Online Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Geri git   İBADET REHBERİ FORUM > --=Soru Tartışma ve Anket PlatFormu=-- > Genel Tartışma Platformu

Genel Tartışma Platformu Tartışmaya Yönelik Konular Değerlendirmeler..

Seçenekler
Alt 06-19-2010, 23:59
HİCRET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
HİCRET HİCRET isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Gelişmiş Üye

Post Cemaatlar

Selamın Aleyküm Arkadaşlar Selam ve Rahmet üzerinize olsun.. Sizlerle bir konuyu paylaşmak tartışmak ve fikirlerinizi almak istiyorum.

Bildiğiniz gibi günümüzde bir çok Cemaat var. Bu cemaatlerin sizce islama ve hususiyle insanlığa katkıları varmı ? Sizce cemaatler islamın anlaşılması ve islamı tebliğ yolunda yeteri kadar aktif mi ?

Selam ve Dua ile....

Yolcular Gitmese de Yollar Gider Allah'a
Alt 06-20-2010, 03:21
Yağmur
Guest

Ve aleyküm Selam,bir cemaati tamamen kötüleyemeyeceğimiz gibi,tamamen iyi de diyemeyiz.İçlerinde çok halis niyetli insanlarda var,yanlış düşüncelere sahip olanlarda İslamiyeti tanıtmak amacıyla yola çıkıp,tanınmaz hale gelen cemaatler var,küçük tavizlerle başlayıp,önünü alamayan, İslamı modernize etmeye çalışan cemaatler var, şöylede bir gerçek var ki biz bu insanlara muhtacız,çünkü bu memlekette uygulanan kural ve kanunlarla dindar insanların taviz vermeden bir yerlere gelmeleri mümkün değil,ben taviz veremediğim için mesleğimi yapamıyorum,ama onlar hizmet niyetiyle çalışıyorlar ve bize meslekleri dahilinde hizmet ediyorlar gerçekten,fakat bize,islamiyete değil.Buna değermi bilmiyorum.
Bu cemaat işi çok karışık ben çözemiyorum,ama bir türlü ısınamıyorum da.Doğrusunu Allah bilir Hicret...Taviz vermeselerdi diretselerdi bazı şeyleri değiştirebilirmiydik diyede düşünüyorum ve biraz da suçluyorum...

Konu Yağmur tarafından (06-20-2010 Saat 12:31 ) değiştirilmiştir..
Alt 06-20-2010, 23:36
Gelişmiş Üye

Size katılıyorum .. Bugun dunyanın birçok ülkesinde türk okulları var birçok yerde bayrağımız sallanıyor bu gayet gurur verıcı bı durum fakat mesele Namı Celil-i ulaştırmak ve islamı tebliğ açısından baktığımız zaman tebliğ edilen türk kültürü gibi gözüküyor. Şunu soruyorum kendime acaba bizim kültürümüz islamla ne kadar bağdaşıyor ????

Alt 06-21-2010, 00:37
Yağmur
Guest

Kültürümüz nedir onu bile bilemiyoruz ,herşeyi o kadar yanlış öğrendik ki,kahramanları vatan haini,hainleri ise baştacı yaptık bilmeden.Ben inanıyorum ve araştırdıkça öğreniyorum ki islamiyet bizim kültürümüzün ve güzelliğimizin özü, ne zamanki modernleşme adına İslamiyeti kültürümüzden kazıdılar işte biz ozaman çürümeye başladık ve şimdi o posayı yurt dışına pazarlıyorlar, anlıyacağınız tebliğ edilen Türk kültürü de değil...
Alt 07-10-2010, 20:16
Gelişmiş Üye

Allah islamla bütünleşmeyi nasip eylesin bizlere..

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler