Ya ALLAH

Anasayfa Kimler Online Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Geri git   İBADET REHBERİ FORUM > --=Genel Dini Bölüm=-- > Ölüm

Ölüm Hayatın Kaçınılmaz Gerçeği Ölüm!!..

Seçenekler
Alt 04-15-2011, 23:03
CUMHUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
CUMHUR CUMHUR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Özel Üye

Standart ey ölüm

Ey Ölüm;bir kez olsun sözlerime kulak vermez misin..? Bak ne diyeceğim sana..Eğil de kulak ver lütfen de diyeceklerimi yaz bir kenara..Evet;biliyorum görünen yönün itibarıyla korkunç bir yüzün var.Üstündeki elbise de simsiyah ve ürkütücü..Nefesin de cehennem sıcaklığına denk..Eşleri birbirlerinden alıp koparırsın sevenleri sevdiklerinden ayırırsın gülleri soldurur ümitleri söndürürsün..Hayalleri yıkar geçersin en halis duygular yüklü kalp sahiplerine dahi acımaz onlara da uğrarsın bir kanser bahanesiyle ya da bir başka mazeretle..Daha gözlerini dünyaya aç(a)mamış tertemiz yavrucakları dahi anne karnındayken geldikleri yerlere gerisin geri gönderirsin..Sevenleri üzer kalpleri ezer geçersin.Ama şimdi ey Ölüm;eğil de kulak ver sözlerime..Sakın beni yanlış anlama..Sana kafa tutacak gücüm ve cesaretim yoktur..Ben biliyorum ki senin karşında ben çok güçsüzüm..Geldiğinde ne dizlerimin
dermanı kalmış olur ne de gözlerimin feri..Sana mukavemette bulunacak değilim ve hatta bunu düşünebilecek durumda dahi değilim..Ben bu noktada acizliğimi-zayıflığımı-hiçliğimi peşinen kabul etmiş birisiyim..Sakın ola ki teslimiyette zorluk çıkartacağımı düşünüp de fazla uğraştırmaya kalkmayasın beni..Ben ismini hatırlayamadığım o peygamber değilim ki niye erken geldin diye sana bir nevi çıkışabilme güç ve cesaretim olsun..Ölüm;belki karşında hükmen mağlubum ama;bak sana ne diyeceğim..Eğil hele bir..Daha da eğil..Eğil eğil..Kulağıma değil kalbime eğil lütfen..Evet evet; kalbime doğru eğil diyorum..Ver şimdi kulağını ona..Ve sessizce bir müddet dinle onu..Dinle dinle lütfen......Tamam..Şimdi bana söyler misin ne duydun ve ne gördün orada..? Eğer ki kalbimin "ALLAH ALLAH" diye atışını duydu iseneğer ki kalbimin içeriğini ulvi-kutsi-uhrevi değerlerle sarmaş-dolaş olduğunu
gördü isen artık ne yaparsan yap ..Var git nereden başlarsan başla canımı almaya..İster ayak ucumdan başla ister baş ucumdan..İster kalbimden başla istersen başımdan..Evet evet;ne yaparsan yap..Nasıl muamele gösterirsen göster..Ben razıyım..Bu bir kuru kahramanlık hikayesi değildir..Bu ölüme de hükmeden ALLAHıma olan güvenimdir-teslimiyetimdir..ALLAH bizleri teslimiyetteki espriyi ruhunun derinliklerine kadar duyabilenlerden eylesin..ALLAH bizleri kalbi ALLAH ile bütünleşmiş ALLAH aşkından ötürü sinesi dağlananlardan eylesin ki cehennem: "bu daha öncesinden çok yanmış benim onu yakmama gerek kalmadı" desin..Ateşin yakmasının yasak-haram kılındığı zatlara dahil olursunuz-oluruz inşALLAH..ALLAH bizleri cehennemin:"çabuk geç zira ateşimi söndürüyorsun"dediği nurlu halkaya dahil etsin inşALLAH..(amiin

A.EMİN YILMAZ
alıntı.............

Konu CUMHUR tarafından (04-16-2011 Saat 17:35 ) değiştirilmiştir..
Alt 04-16-2011, 15:54
Yağmur
Guest

Amin,Allah razı olsun,elinize,gönlünüze sağlık.
Alt 04-19-2011, 19:22
HİCRET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
HİCRET HİCRET isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Gelişmiş Üye

Muhteşem bir paylaşım Allah razı olsun

Selam ve Dua ile...

Yolcular Gitmese de Yollar Gider Allah'a
Alt 04-19-2011, 20:44
CUMHUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
CUMHUR CUMHUR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Özel Üye

ALLAH hepimizden razı olsun. selamün aleyküm..

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)