Ya ALLAH

Anasayfa Kimler Online Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Geri git   İBADET REHBERİ FORUM > --=Soru Tartışma ve Anket PlatFormu=-- > Genel Tartışma Platformu

Genel Tartışma Platformu Tartışmaya Yönelik Konular Değerlendirmeler..

Seçenekler
Alt 05-25-2008, 20:28
CUMHUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
CUMHUR CUMHUR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Özel Üye

Standart hükümetimizin tutumu doğrumu

sevgili kardeşlerim hepinizi çok sevgiyle kuçaklıyorum.bu hükümetimizi yani bizi yönetenlerin müslümanlığa ve yaşam tarzıları ,söylemleriyle MÜSLÜMANLIĞA zararveriyor mu?Bunu tartışma platformumuza taşıyorum cevaplarınızı bekliyorum...Hepimiz sağlıçakla kalalım,ALLAH'ın rahmet ve bereketi üzerinize olsun......saygı ve sevgiler..........
Alt 05-26-2008, 02:05
Yağmur
Guest

Unhappy

memleket bir maskeli balo gibi hangi maskenin altında kim var belli değil.Hangi hükümet gelirse gelsin bu çarka kafa tutmaları mümkün değil,bizim içinse işler her zaman zor.Müslümanların taviz vermeden yaşamaları neredeyse imkansız.Bu konu çıkmaz sokak.Çok mu karamsar oldu ne.
Alt 05-26-2008, 02:25
KTKT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
KTKT KTKT isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Açtığınız konu için teşekkürler sayın cumhur..Müslümanlığa zarar veriyormu bence tabiki zarar veriyor..Ben hükümetimizin çoğu konuda samimi olduğunu düşünmüyorum..AB'ye bu kadar bağlanmalarını çoğu konuda samimiyetsiz buluyorum.Samimiyetin olmaması nedeniyle müslümanlığada zarar verdiğini düşünüyorum..
Alt 05-26-2008, 21:03
suskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
suskun suskun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

tek kelimeyle yagmur kardesıme katılıyorum bence cok guzel bır acıklama yapmıs
Alt 05-26-2008, 22:12
HİCRET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
HİCRET HİCRET isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Gelişmiş Üye

konu için tşk ler hükümetımız bence muslumanlığa zarar vermıyor hukumetın AB le bu kadar sıkı fıkı olmasından muslumanlığın zarar gördüğü manasını çıkartamayızz hükümet samimi mi değil mi bu beni ilgilendirmez beni ilgiklendıren yapılan işlerın ıyı veya kötu olmasıdır örneğin hükümetımız turban konusunu çözmeye calıştı fkt olmadı burada hukumetın samımıyetlığını veya samımıyetsizliğini aramam ben bence mühim olan türbanın çözüme kavuşmasıdır bunun gıbı bır çok örnek vereblırız bugun eğer müslümanlığa zarar verılıyorsa bunun nedeni müslümanlardır islam dünyasıdır ayrıca yağmur kardeşimizin dediği gibi bu konu bir çıkmaz sokak gibidirr

Yolcular Gitmese de Yollar Gider Allah'a
Alt 05-26-2008, 22:36
KTKT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
KTKT KTKT isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayın hicret öyleki düşüncelerinizi çok karmaşık buldum..Çünkü samimiyetsizlik konusuna çokta önemli değil demişsiniz ve beni ilgilendirmez demişsiniz...Samimi olmayan bir kesimi nasıl sizin değerleriniz ile bağdaştırıyorsunuz buda ayrı bir düşünce tarzı..
İslam aleminin bir değeri olan baş örtüsünü samimi olmayan bir şahsi görüş ile kaynaştırırsanız..Değerimiz olan başörtüsünüde samimiyetsiz bulmuş olursunuz..

Örneğin islam dinini benimsememiş birisi gelse ve sizin değerlerinize kendi görüşleri ve değerlendirmeleri ile sahip çıksa ve bu konuda samimi olmasa! bu konuda mı sizi ilgilendirmez..Çok basite indirgediğinizi düşünüyorum bu konuyu..İnş beni anlayışla karşılarısınız ..Allah'a emanet olun..Hayırlı günler.
Alt 05-26-2008, 23:43
Yağmur
Guest

ameller niyetlere göredir denir.Ben bu hükümet gelmeden önce ve şu an baş örtüsü konusunda bir ilerleme göremiyorum ve çözümleneceğini düşünmüyorum çünkü samimi değiller.bence AB bir haçlı ittifakıdır ipleride amerikanın elinde ve malesef Hicret kardeşimin suçladığı müslüman ülkeleride bence amerika tarafından yönetiliyor.içten içe sinsi bir hareket var hepsinde.
Alt 05-27-2008, 16:31
Gelişmiş Üye

kardeşler beni yanlış anlamışşınızz benım türbanı hükümetle bağdaştırdığım yok benım demek isteiğim mühim olan türbanın çözüme kavuşması farzedelim ki türban çözüme kavuştu sırf hukumet samimi değil diye retmı edeceğiz türbanı ben müslümanların çıkarını düşündüğüm için bu sekılde yazdımm yoksa sız kardeşlerımın anladığı gıbı değilll yağmur kardeşim dıyorsun ki islam ülkelerını ABD yönetıyor doğru peki buna izin veren kimm göz yuman kim bakın gecmişimize guzelliklerle dolu ve bı o kadarda çirkınlıklerle dolu bugun ırağın bu sekilde olmasının nedenı ney sızce bence kerbela olayı peygamber torunları öldürüğldüğü gunden berii ırakta kan durmuyorr filiStinin halıne bakın neden bu haldeler çünkü 1. dunya savasında osmanlıyı ingilizlerle iş birliği yaparak sattılar yanıı kardeşlerım RABBİM müslümanın yaptığı hatayı kafirin elinden soruyorr bugün islam dünyasında peygamber yönetimi yok peygamber düşüncesi yok herkes ıslamı kendıne göre yorumluyor batı ki medenıyetı bızden öğrendı ve bugun bıze satıyor bundada suclu bız muslumanlarızz

SELAM VE DUA İLE

Alt 05-27-2008, 16:39
Gelişmiş Üye

bence sizler tek taraflı düşünüyorsunuzz türbanın çözüme kavusamamasının hükümetin samimiyetsizliğine bağlıyorsunuzz bence problem bu değil türbana karsı olan güçler var bugun hükümete neden kapatma davası açıldı türban konusunda samimi olmadığı için mi yoksa türbanı hakikaten çözmek istediği için mi kardeşler türban bizlerın kanayan yarası hükümetı samimi bulmuyor olabilirsınız ama ben sizletın bu konuda hükümete destek olmanızı temenni ederimm..RABBİM YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN

Alt 05-27-2008, 17:01
Yağmur
Guest

kardeşim anlayışınıza sığınarak söylüyorum .şu an müslümanların başına gelenler atalarının yaptıkları hatalar yüzündenmi ve amerika adaletimi sağlıyor yani.senelerdir direnen bir avuç çeçen,kafkas halkı,filistin bir şeylerin bedelinimi ödüyor.bence asıl müslümanlar onlar.Hükümet konusunda ise siz iyi niyetli dersiniz ben oy için derim siyasete aklım ermez doğruyla yalan iç içe çünkü.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)