Ya ALLAH

Anasayfa Kimler Online Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Geri git   İBADET REHBERİ FORUM > --=KUR'AN-I KERİM=-- > Kuran'da İnanış Konuları > Nefis - Küfür

Seçenekler
Alt 03-09-2008, 22:22
suskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
suskun suskun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Dinimizde Varolan Ama Bizim Haberimiz Olmadan Kullandiğimiz Ilginç Küfürler

Selamun aleykum:
-------------------
Dinimizde bazı bizim bilmediğimiz ama günlük hayatımızda çokça kullandığımız küfürler şunlardır;

Zıkkımın kökünü ye demek dinimizde haberimiz olmadan kullandığımız küfürler grubuna girer.Radyoda da Kürşat Eren Bilge hoca efendi de bu konuya şaittir.Bu konuun üzerinde aylarca durulmuştur.

Bir küfürde şu şekilde:
SENİ HAKİMLERİN HAKİMİ ALLAH'a HAVALE EDİYORUM.Belki bu kelimeye baktığınız zaman bunda ne var diyeceksiniz mümin kardeşlerim.Çünkü sanki Haşa Allah tan başka hakimler var mış gibi oluyor.Hakimlerin diyor ama.Sanki bazı hakimler varda Allah onların hakimi.Allah'ın hakim olduğunu zaten biliyoruz.Ama Allah'tan başka hakim olduğu söz bile edilemez.Bu kelime bizi ancak üstüne basa basa söylüyorum bizi DİNDEN, İMANDAN çıkarır.Allah'ım bizi korusun.
Daha çok örnek var ama yazmak beni yoruyor.

Mesela şöyle bir küfürüde bilmeden yada bilerekten yapıyoruz:
Haşa En büyük Fenerbahçe.Rabbim bizi gaflet uykusunda uyandırsın (amin).Bunu söylemek de Dinimizde küfürler grubuna girer.Ne demek en büyük fenerbahçe.Olmayacak şey mümin kardeşlerim.İlk önce BU SÖYLEDİKLERİM KENDİ NEFSİME.Siz yapıyorsunuz demiyorum.Belki hepimizin dikkat etmeden kullandığı kelimedir.SOR ŞİMDİ KENDİ NEFSİNE ben bunları yapıyormuyum.Yukarıdaki hususlar aynen dinde geçerlidir.Belki inanmayanınızda olacak ama ümit etmiyorum.Olursada kendi günahım.İYİ GÜNLER MÜMİN KARDEŞLERİM.( yukarıda birkaç sakıncalı ve Dinden, İmandan çıkmamıza yardımcı olacak küfürler verilmiştir.Bununla ilgili birçok daha küfürler vardır.Ama biz burda birkaçına değinebildik ).

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)