Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01-24-2018, 05:32
SaRey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
SaRey SaRey isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Standart Allah (c.c) Kuluna Yetmez mi?

Yapayalnız kalırım zaman zaman, yanılırım, düşerim.
Bilsem ki sen varsın, sen kaldırırsın düştüğümde ve sen doğrultursun yanıldığımda. Sen çıkarırsın aydınlıklarla.
Sen kavuşturursun en ümitsiz kaldığımda en ümitli yarınlara, gecenin içinden güneşi çıkardığın gibi.
Ve çıktığımda da bilirim, ayaklarımla çıksam da yürüten sensin.Birisi tutsa elimden, tutturan sen.
Yüzünde güller açarak gülse birisi bana, sevdiren sensin, açtıran sen.
Kalbimizin kapılarını zorluyoruz elimizde anahtarlar.
Sen açıl dediğinde işleyecek anahtarlar ve işte o zaman kurtulup tüm dayanaklardan yalnız sana dayanacağız.

Müminler yalnız ALLAH’a dayansınlar. (Maide, 11)
O ne güzel vekil
İbrahim a.s. ateşe atılırken Cebrail a.s. gelerek sordu:
Bir ihtiyacın var mı?
İbrahim a.s. daha önce ALLAH bana yeter, o ne güzel koruyucudur. demişti. Bu sözünde vefa göstererek:
Senden bir şey istemem, dedi.

Peygamber s.a.v. Efendimiz de Müşrikler size karşı toplandılar, başınızın çaresine bakınız! denildiğinde ALLAH bize yeter.
O ne güzel vekildir. demiştir. Nitekim bu haber müslümanların imanını arttırmıştı ve onlar hep birlikte ALLAH bize yeter, o ne güzel vekildir. demişlerdir.

Efendimiz evinden çıkarken
‘’ALLAH’ın ismine sığınıyor ve ALLAH’a tevekkül ediyorum.
ALLAHım, doğru yoldan sapmaktan ve saptırılmaktan, haksızlık etmekten ve haksızlığa uğramaktan, saygısızlık etmekten ve saygısızlığa uğramaktan sana sığınırım’’ derdi.

Efendimiz s.a.v. Bir arkadaşına da şu duayı tavsiye etti:
‘’Kim evinden çıkarken, ALLAH’ın adıyla çıkıyor, ALLAH’a güveniyorum. Günahlardan korunmaya güç yetirmek ve taate kuvvet bulmak, ancak ALLAH’ın yardımıyladır. ‘’
derse kendisine ;Doğruya iletildin, ihtiyaçların karşılandı, düşmanlarından korundun. diye cevap verilir. Şeytan da kendisinden uzaklaşır.

Elvida Ünlü