İBADET REHBERİ FORUM

İBADET REHBERİ FORUM (https://www.ibadetrehberi.org/Forum/index.php)
-   Genel Tartışma Platformu (https://www.ibadetrehberi.org/Forum/forumdisplay.php?f=74)
-   -   Bu ne prehiz ne lahana turşusu pes valla (https://www.ibadetrehberi.org/Forum/showthread.php?t=4412)

CUMHUR 01-03-2011 14:30

Bu ne prehiz ne lahana turşusu pes valla

Davutoğlu'nun villasının aylık kirası dudak uçuklatıyor!
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu için kiralanan villanın aylık ücretinin, 39 bin lira olduğunun ortaya çıkması muhalefeti kızdırdı.
CHP İstanbul milletvekili Mehmet Sevigen ''Ben bu paraya İstanbul boğazında taksitle yalı satın alırım'' dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Dışişleri konutunda ikamet etmesi nedeniyle Davutoğlu için, Ankara'nın Gaziosmanpaşa semtinde bir villa kiralanmıştı. 15 Temmuz 2009'da kiralanan villa için ödenen kira miktarı muhalefetin TBMM'ye verdiği önergeler sonucu ortaya çıktı. Davutoğlu villanın 2 yıl süreyle aylık 39 bin liradan kiralandığını açıkladı.

''BEN YALI ALIRIM''
CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, GAZETEPORT'a yaptığı açıklamada, İstanbul boğazında aylık kirası 10 bin dolara yalı olduğunu belirterek '' Boğazın en gösterişli yerinde bir yalının aylık kirası bile 10 bin dolar civarındadır. O parayı bana versinler, taksitle yalı satın alırım" dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal da, Dışişleri Bakanı'nın bir konutu olmasına rağmen Davutoğlu'nun neden kirada oturduğunu anlayamadığını söyledi ve " Yıllardır köşke tadilat yapılıyor, bir türlü bitmiyor. Cumhurbaşkanı, Dışişleri Bakanının konutunu işgal ediyor. Bunun adı kamuyu zarara uğratmaktan başka bir şey değildir. İstanbul'un boğaza nazır en güzel bölgelerinde bile bu düzeyde kiralar yoktur. Lüks yalılarda bile yoktur" diye
konuştu.

18 AYDA 702 BİN LİRA ÖDENDİ
Davutoğlu'nun oturduğu villa, Ankara'nın lüks semtlerinden Gaziosmanpaşa Kırlangıç Sokak'ta bulunuyor. Kod farkı ile birlikte 7 kattan oluşan havuzlu villada, yabancı konuklar da ağırlanıyor. Villa, Kayserili işadamı Ahmet Hattat'a ait bulunuyor. Aylık kirası 39 bin lira olan villa için 15 Temmuz 2009'dan bu yana geçen 18 ayda yakıt ve diğer masraflar hariç toplam 702 bin lira ödendi.

Öte yandan Başkent'in ünlü emlak müşavirlerinden Salim Taşçı, 39 bin liralık kira bedelinin bu villa için uygun olduğunu belirterek, "Aynı sokakta 200 metrekarelik bir dairenin kirası 5 bin dolar civarında" dedi.
------------------------------------------------------------------------------dün tv den duyduktan sonra uykularım kaçtı ,hiç mi utanma duygusu yok utanma duygusu olsa zaten orada oturamaz tüyü bitmemiş yetimleri hakkına yerim diye ölür zaten..komşusu açken tok yatanın haline diyen peygamberimiz bütün halkı sefalet içinde ekmeğe muhtaç durumda olanlar varken bu gibi yöneticilere bunlar hangi taraf uyduklarına nasıl bakardı acaba merak endişe içindeyim..üç gün önce müjdeler asgari ücrete 30tl zam yaptık böbürlene böbürlene ihtişamla tv lerde boy gösterenler..mutlaka ALLAHımızın huzuruna er veya geç çıkacaklarının farkında bile değiller...ALLAH inşaALLAH onların doğru yola döndürür...senelik bir tirilyona kiralık villa maşaALLAH nazar değmesin...
NOT:eğer okuyan olursa lütfen görüşlerinizi yazın ..yoksa ben mi abartıyorum....selamün aleyküm...

Yağmur 01-03-2011 18:43

Yok abi abartmıyorsun haklısın.Üzücü ama Türkiyede iktidara gelince insanlar kendilerini kral gibi hissediyorlar ee tabi saraylarda oturmaları gerekiyor,güzel yerlerde otursunlar sonuçta bir devleti temsil ediyorlar ama bir sınırı var.Bu haber gerçekse yazıklar olsun,değil iman,ufacık vicdan taşıyan biri bile yapamaz bunu.Allah'a vereceği hesabı düşünmesede,ortaya çıkınca halka ne hesap veririm diye düşünür.Bakalım nasıl bir açıklama yapacak...

CUMHUR 01-04-2011 11:29

kardeşim cevapladığın için teşekkürler bu konularda kendimi çok kötü hissediyorum bunlar gibiler birçok insanı yoldan çıkarttırıyorlar din adı altında neler karıştırıyorlar..ALLAH herkesi ,hepimizi ıslah etsin..selamün aleyküm....

WEZ Format +3. Şuan Saat: 12:22 - Tarih: 03-28-2024..